Historie střediska

2023. Od města dostáváme do užívání druhou klubovnu ve stejném bloku domů na Horním náměstí, kde je i naše dosavadní klubovna. A k tomu i zahrádku s chajdou u viaduktu na Zlatkově. Hejkal předává vedení střediska Heleně. Na tábor jedeme podruhé do Lubence, ale poprvé bez pomoci rodičů. Poslední večer tábora je slavnostně založen roverský kmen Kaer Morhen. Na zahrádce stavíme plot pod dozorem sousedky paní Jarky. Do vedení vlčat se přidává Jan Aubrecht – Králík. Denis a Vojta jedou na čekatelský kurz pro budoucí vedoucí.

2022. Skauti a skautky vyrážejí zažít východ slunce na Milešovce. Na půjčeném tábořišti v Lubenci, kousek od Pepovy maringotky, ztroskotáváme podle knihy Dva roky prázdnin a získáváme bedny se zásobami, co nám kdosi pokoutně krade 🙂 Blanka s Hejkalem předávají na podzim vedení oddílů Růže a Pepovi. Na podzim vyrážíme na střediskovou výpravu do Hotelu Transylvánie. Od města dostáváme sklep a prorážíme do něj cestu přímo z klubovny.

2021. Na jaře ještě bojujeme s covidem a online schůzkami, ale po roční pauze jedeme na tábor opět na Doubek. Oddíly už hrají etapovku odděleně a získávají pečetě na listinu mírového poselstva Jiříka z Poděbrad. S vlčaty začíná na podzim pomáhat Lukáš Medřický. Amazonky jedou na Marvel výpravu. Snažíme se vymalovat klubovnu. Jako každý rok rozdáváme 23. prosince na Horním náměstí Betlémské světlo.

1. Nemoc Covid 19 nám 2x zásadně zásadně narušuje činnost. Na jaře začínají s online schůzkami poprvé Amazonky, postupně se přidávají další oddíly. V létě jedeme kvůli hygienickým opatřením jen na čtyřdenní Mikro tábor na Tovolku, kde mají Hejhalovi chalupu. V září se k nám přidává jako vedoucí Růža Kletečková. Přijímáme rekordní počet dětí, dohromady je nás poprvé přes 50. V říjnu nastává další nouzový stav a tentokrát přecházíme na online činnost všichni a hned.
  2. Začínáme fungovat jako 4 samostatné oddíly s oddělenými schůzkami a vedením. Poprvé vysíláme 2 skautky a 2 skauty na rádcovský kurz, aby se naučili vést družiny. Legendární sněhová výprava do skautské vily Tortuga v Nymburce. Tábor je opět na Doubku, tentokrát putujeme za dračím pokladem podle knihy Hobit. Začínáme hledat vlastní tábořiště na samostatné táboření a cíleně sháníme materiál. Na Červeném Hrádku u Sedlčan putujeme za Willi Wonkou.
  3. Na jarní výpravě do Vojkovic nás ze stanů vyplavuje přívalový déšť a musíme se evakuovat do klubovny. Na chodníku před klubovnou je 15 centimetrů vody. Na táboře na Doubku se v Bradavicích odehrává etapovka Harry Potter. Expecto patronum! Poprvé nám tam pomáhá Petr Zemánek (Kasky). Skauti jedou poprvé na Cintru. Skautky a skauti poprvé společně pečou cukroví.
  4. S vlčaty přichází pomáhat Pepa Seifrt, manžel Marči. Stavíme v klubovně nové regály. Přespáváme na „skautském“ plácku s ohništěm v hájku na Zlatkově. Koná se legendární tábor Karel IV. (čti „Karel í vé„) na tábořišti Doubek, kam přijede i opravdový loupeživý rytíř. Ale porážíme ho a zajímáme! Na táboře nám poprvé pomáhají rodiče Gajdošovi a Svobodovi. První skauti a skautky skládají skautský slib. Vzniká družina skautek: Amazonky a družina skautů: Sokoli (původně Tučňáci). Na podzimní víkendové výpravě padají v noci v sokolovně Mšeno s vlčaty a světluškami palandy. Pod vedením Pepy a Miniho přepažujeme klubovnu divem moderní techniky: posuvnou stěnou.
  5. Registrujeme se pod skautský obvod Praha 8. Na jarní výpravě k Pokličkám nám poprvé pomáhá Petr Gajdoš. Poprvé se účastníme obvodního srazu skautů z Prahy 8, Prahy 7 a Odolené Vody. U závěrečného ohně pro rodiče v červnu se objevuje budoucí vedoucí světlušek Marča Seifrtová. Tábořiště u Kocelovic si půjčujeme od Blančina domovského střediska 24. Sever, tématem jsou Trosečníci z Vlaštovky. Zjevuje se nechvalně proslulá „skautská babička.“ Na Vodolce pomáháme s Během za nový úsměv. Na střediskové výpravě v Janově nás překvapí spousta sněhu a hrozná zima.
  6. Jedeme na první tábor s tématem „Po stopách plukovníka Fremonta.“ Táboříme pod horou Luž na Šluknovsku, na táboře jsme společně s Honzovým a Heleniným domovským střediskem Seveřan Šluknov. Na táboře je jen 10 dětí z Vodolky, pamětníci budou i po letech vzpomínat na studené noci. První vlčata a světlušky skládají slib. Město nám nabízí naše vlastní prostory v suterénu na Horním náměstí 250. Novou klubovnu za pomoci rodičů našich členů usilovně zvelebujeme. Přichází nadějná rádkyně Lucka Šmídová (Hoochová). Na konci roku zakládáme vlastní skautské středisko s právní subjektivitou, skauti v Odolené Vodě jsou poprvé v historii samostatní. Začínají nám pomáhat Tomáš (Mini) Hejhal a jeho žena Marie Hejhalová.
  7. Honza Zeman zakládá první skautský oddíl ve městě. Na pomoc si bere svojí ženu Helenu, Blanku a Martina (Hejkala) Hejhalovi a Hanku Králíkovou. Oddíl pojmenovává IBIS podle ptáka ibise, egyptského symbolu moudrosti a písma. Shodou okolností se tak jmenuje i prototyp letadla z Aera Odolena Voda Ae 270. Pod svá křídla nás vzaly kroužky Stonožka, scházíme se v suterénu paneláku na Dolním náměstí v maličké klubovně, kterou sdílíme s dalšími kroužky. Dětí je tolik, že je musíme rozdělit. Polovina se schází v sudé týdny, polovina v liché. Administrativně spadáme pod skautské středisko v Kralupech nad Vltavou.